DCT Şanzıman Sorunları

DCT Şanzıman Sorunları

Tek dişli takımları ve çift dişli takımları farklı olarak kolayca kavrayan şanzıman, otomatik ve güvenli bir sistem olarak karşınıza gelmektedir. Aracın harekete geçmesi, ileri gitmesini ve geri gitmesini sağlayan şanzıman, otomotiv sektörünün sürekli üzerinde çalıştığı teknolojilerden biri olmuştur. Zamanla gelişen şanzıman modelleri, teknik özelliklerinde yaşanan gelişmelerle otomotiv sektöründe dikkat çekmiştir. Şanzımanın verimli kullanımı önemli olurken bu şekilde kullanımın önüne geçecek arıza ve sorunlar dikkatlice tanımlanmıştır.
 
Manuel vites konumunda ayak gazdayken vites büyütmek ya da küçültmek soruna neden olabilir. Mekanik sistemi zorlayan bir durumda şanzımanın ısınması bir zorlamaya işaret olabilir. Çok yoğun bir stresin neden olduğu ısınma, sürücüleri ikaz eden bir durum olarak algılanabilir.
 
Sıvı seviyesinde düşme sorunu ortaya çıkarsa şanzıman kaçırması sorunu ortaya çıkabilir. Bu nedenle özellikle bakım esnasında gerekli kontroller yapılmalı ve şanzıman sıvısının kontrolü ile çözüm oluşturulmalıdır. Aracın performansını ve sağlam yapısını koruma adına, periyodik bakımlar yapılırken veya şikâyet üzerine servise gelindiği zaman, aksam ve sistemlerin kontrol edilmesi faydalı sonuçlar verecektir. 
 

DCT Şanzıman Sorunları

DCT Şanzıman Sorunlarını Gidermek İçin Ne Yapılır?

DCT Şanzıman Sorunlarını Gidermek İçin Ne Yapılır?

DCT Şanzıman Sorunları servisimizin ekonomik hizmet çözümleri ile giderilir. Bu tip sorunlar ortaya çıkarsa bu konuda sizin yapabilecekleriniz kısıtlı olabilir. Oysa teknoloji donanımlı servis hizmeti ile bu konuda daha uygun çözümler bulmak fazla sorun olmaz. Sistem kontrolü, sıvı kontrolü, değişim ve tamir çalışmaları ile şanzıman sorunlarını gidermek daha kolay olacaktır.
 
Şanzıman sistemlerinde çok fazla dişili çeşidi bulunmaktadır. Dişlilerin veya herhangi bir parçanın aşınması önemli bir sorun yaratabilir. Kaliteli ve sağlam metal alaşımlar kullanılan sistemin aşınma sorunu olabilir. Yağ eksikliği ve zamanında yağ değişiminin yapılmaması nedeniyle şanzıman sorunlarının ortaya çıktığı görülmüştür.
 
Şanzıman sistemi yapılırken ve gelişirken, yüksek seviyede verimli olması düşünülmüştür. Verimlilik konusunda beklentilerin karşılanması için doğru zamanlı ve doğru servis destekli bakımlara yoğunlaşmak gerekir. Bakımların düzenli periyotlar içinde gerçekleşmesi araç ve şanzıman performansını beklenen noktaya getirmektedir.
 

DCT Şanzıman Sorunlarını Gidermek İçin Ne Yapılır?

DCT Şanzıman Kronik Sorunları

DCT Şanzıman Kronik Sorunları

DCT Şanzıman Sorunları içinde kavrama ve titreme gibi kronik sorunlar olabilir. Tanımlaması yapılmış olan sorunların giderilmesi daha kolay olacaktır. Şanzıman parçalarını ve görevlerini bilmek sorunların giderilmesine önemli katkı sağlar. Araç performansını artırabilmek açısından, problemlerin daha kolay şartlarda giderilmesi sağlanır.
 
Kilit pimlerinde aşınma ve arıza söz konusu olabilir. Senkromeç sorunları da bu aşamada ortaya çıkabilir. Sorunların doğru tanımlanması ve giderilmesi için gerekli kontrolleri yapan servisin yeterli, teknik donanıma sahip olması gerekir. Servis teknik elemanlarının konu hakkında yeterli bilgisi olması gerekir. Servis donanımı yeterli olmalı ve teçhizatlar dönemine uygun olmalıdır. Bakım esnasında tanımlanan sorunların giderilmesi için servis teknolojisinin yeterli seviyede olması gerekir. 
 

DCT Şanzıman Kronik Sorunları

DCT Şanzıman Sorunları İçin Servisimize Bekliyoruz

DCT Şanzıman Sorunları İçin Servisimize Bekliyoruz

Aracınızdan beklediğiniz yüksek verimi elde etmek için tercih ettiğiniz servisin, teknoloji ve hizmet konusunda yeterli olması gerekir. Ölçüm ve tespit teknolojisi çok gelişmiş, bu teknoloji ile insanlar verimli ve doğru çözüm atma şansı bulmuşlardır. Isınma, titreme, aşınma ve bozulma durumlarında teknik becerisi ve teknolojisi yüksek servisin çalışmaları çözüm üretmiştir. Şanzıman sorunları daha büyümeden çözüme kavuşmalıdır. Çözüm oluşmadığı zaman sorunların daha fazla büyüme şansı olur. Bu şekilde masrafların da artma şansı yükselir.
 
Şanzıman yenileme çalışmaları büyük bir hızla devam etmektedir. Otomotiv sektörü bu alana çok önemli yatırımlar yapmış ve bu yatırımlar birbirinden kaliteli ürün modelleri ile karşılığını göstermiştir. Güvenli ve konforlu ulaşımı sağlayan nitelikli teknolojiler, verimlilik ve güç konusunda da araçlara çok büyük katkı sağlamak durumundadır. Aracın artan performansını ve kalitesini düşündüğünüz noktada, yeni ve nitelikli şanzıman modelleri ihtiyaçları hızlı çözümlerle karşılamak durumundadır. 
 
Sağlam malzemelerden ve kaliteli alaşımlardan üretilmiş olan şanzıman modellerinin, yağ desteği ile aşınmalardan korunması önemlidir. Düzenli bakımlar zamanında yapıldığında ise burada daha olumlu sonuçlar ortaya çıkar. Araç performansını ve sistem performansını buradaki yapılan çalışmalarla görmek mümkün olmaktadır. Özellikle de servisimizi tercih eden müşterilerimiz, bu alanda olabilecek en kaliteli hizmete talip olmuş olurlar.
 

DCT Şanzıman Sorunları İçin Servisimize Bekliyoruz